Закарпатська область

Територією області проходить РРЛ Ужгород-Помари-Уренгой, побудована у 1980-1986 рр.: Воловець (дет. на сторінці). 
В області присутні наступні ПРРС: Чинадійово (згідно ITU wiki).

Є дозволи на РРЛ КРРТ: ЦРРЛ/УРРЛ-7 Ужгород-Рахів (ч/з Ярок, Мукачеве, Хуст, Добрянське) на GTT-8000/300 / КУРС-8-ОУ до 2021 року з відгалуженнями Рахів-Косівська Поляна, Добрянське-Красна-Лопухів та Мукачеве-Свалява-Лисичово, усі на КУРС-8-ОУ до 2021 року, а також РРЛ Ужгород-Перечин-Великий Березний КУРС-8-ОУ до 2021 року та Ужгород-Холмець-Мукачеве-Хуст на Геліос-8-34 до 2022 року.

У Закарпатській області свого часу зведено 66 радіо-телевізійних веж, які експлуатуються і обслуговуються Закарпатською філією Концерну РРТ. Вежі розташовані з врахуванням гірської місцевості області практично по всій її території. Більшість веж зводилися з метою виконання функцій ретрансляторів телерадіопрограм у найвіддаленіші куточки гірського краю. До речі, з виключенням аналогового телебачення, коли звільниться чимало частот, на цій базі висотних споруд Концерну РРТ, модернізувавши обладнання, можна досягти якісного і безперебійного розповсюдження цифрового телесигналу

1963-1964
побудовано вежі у Ярку та Воловці, монтується магістральна РРЛ Львів-Ярок, ч/з Воловець, Сколе, зветься також РРЛ Боржава - Бескиди - Миколаїв - Львів

1966
побудовано ретранслятори у Міжгір'ї та Воловці

1967
протягнута перша РРЛ Ужгород - Ярок, розпочала свої передачі Закарпатська студія телебачення

1975
побудовано вежу в Хусті, розпочато будівництво РРЛ Ужгород - Рахів для подачі трьох телевізійних програм на телевізійні ретранслятори Ужгорода, Мукачева, Хуста, Тячева та Рахова. Збудовано ретранслятор у Кобилецькій Поляні.

початок 80-х
побудовано ретранслятор у Колочаві

1983
побудовано ретранслятор у Перечині

1989
побудовано ретранслятор у Синевірській Поляні

перша середина 2000-них (?)
побудовано ретранслятори у Майдані, Поляні, Підполоззі та Тихому (?)

2010-ті
Після введення в експлуатацію першого цифрового ефірного передавача в м. Ужгород, в короткий термін, був реалізований план першого етапу розвитку цифрового телебачення. На даний момент в області працює 6 передавачів. Радіорелейна лінія УРРЛ-7 була успішно модернізована для передачі регіональних програм в цифровому форматі.

2016
згідно данних реєстру РРЗ магістральна РРЛ Ужгород-Львів (ч/з Ярок, Воловець, Сколе і далі) та місцеві РРЛ як Ужгород-Коритняни та наче існувавша Рахів-Яблуниця не вказані працюючими.
29 квітня - на прохання ТОВ "Телемережі України" замовлено прорахунок частотних присвоєнь для цифрового мовлення в стандарті DVB-T/DVB-T2: Хуст, Холмці та Мукачеве (по 0,2 кВт), Свалява (0,1 кВт).

2017
Пріоритетними точками-місцевостями, у разі необхідності додаткового зведення нових веж, у Закарпатській області є: м. Виноградів, м. Берегове, смт. Ясиня Рахівського району, смт. Міжгір`я, с. Тихий Великоберезнянського району, г. Плай Воловецького району, с. Підгірне Іршавського району.

2019
є фінансування РРЛ Ужгород-Великий Березний (37 км) та Ужгород-Мукачево-Свалява-Хуст-Рахів (182 км) для НСТУ МХ-5

2020
Станом на кінець року аналового телевізійного мовлення в області немає.

2021
ще є дозволи на РРЛ Ужгород-Холмець-Мукачеве-Хуст на Геліос-8-34

Виберіть населений пункт:


Наші друзі та партнери:

Ми на

приєднуйтесь

<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2021
>>