Нацрада вважає, що ZIK придбав «кота в мішку» і намагається перекласти це на плечі регулятора

Перегляди: 1774
Додано: 2013-05-29 09:44:16 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:53:07 (E.v.g.)

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявляє, що не планувала розглядати питання щодо позбавлення ліцензії ТОВ «Бюро ідей» і питання про розгляд планової перевірки зазначеної компанії не вносилося до порядку денного засідання 28 травня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацради.

 

«У порядку денному, оприлюдненому на сайті Національної ради у п'ятницю, 25 травня, та в його остаточному, уточненому варіанті, що був розміщений на веб-ресурсі в понеділок, 27 травня, його не було. Проекти порядку денного засідань Національної ради формуються та оприлюднюються завчасно», - повідомляють у Нацраді.

 

Нацрада вважає безпідставними висунуті на її адресу звинувачення в перешкоджанні журналістам медіахолдингу ZIK вийти в ефір Radiolife, і трактує їх як тиск на регуляторний орган. Йдеться про ліцензію, яка належить ТОВ «Бюро ідей», з яким, за поширеною у ЗМІ інформацією, медіахолдинг ZIK уклав комерційну угоду. Однак, за повідомленнями, наданими медіахолдингом, відповідна угода була укладена вже після проведеної перевірки, яка засвідчила відсутність мовлення, вказують у Нацраді.

 

Регуляторний орган наголошує, що керується винятково нормами чинного законодавства, а саме Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Частиною 7 статті 27 цього закону Національну раду наділено повноваженнями контролювання виконання мовниками умов ліцензій. Після видачі ліцензії Національна рада зобов'язана провести планову перевірку за рік діяльності ліцензіата. Результати перевірки виносяться на засідання Національної ради.

 

Результати планової перевірки компанії ТОВ «Бюро ідей», здійсненої 30 квітня 2013 року представником у місті Києві (оскільки компанія зареєстрована в місті Києві), будуть розглянуті Національною радою у визначений термін, повідомили в Нацраді.

 

«У цій ситуації Національну раду обурює агресивна поведінка медіахолдингу ZIK, який, придбавши кота в мішку, намагається перекласти свої непродумані господарські рішення на плечі державного регулятора, - йдеться в повідомленні прес-служби Нацради. - Укладаючи комерційні угоди з іншою юридичною особою, фахівці медіахолдингу мали б вивчити ліцензійні документи ТОВ "Бюро ідей" і ознайомитися із Законом України "Про телебачення і радіомовлення", де, зокрема, зазначено: "...Національна рада анулює ліцензію на мовлення на підставі: ...  Відсутності передбаченого ліцензією мовлення протягом року від дня видачі ліцензії" (стаття 37, частина 2, пункт г). Проте їм, певно, вигідніше роздмухувати скандал, звинувачуючи регуляторний орган в утисках».

 

У Нацраді кажуть, що до них досі не надходив жоден документ, який засвідчував би зміни у власності та/чи керівництві ТОВ «Бюро ідей». Про відповідні зміни в компанії члени Національної ради дізналися з «Телекритики».

 

Члени Національної ради, розглядаючи результати перевірок, завжди дослухаються до пояснень керівників телерадіоорганізацій і намагаються йти їм назустріч, однак не в ситуаціях, коли грубо порушуються норми законів, наголошують у прес-службі.

 

«Звертаємо увагу журналістської громади на той факт, що часто мовники, намагаючись залагодити свої господарські проблеми, вдаються до роздмухування конфліктів. Однак ця практика є провальною, що вже неодноразово було підтверджено на українському медіа-ринку, - йдеться в повідомленні. - Попри будь-який тиск, національний регулятор не буде порушувати чинні законодавчі норми й закривати очі на чиїсь махінації. Час гучних скандалів, за якими приховуються сумнівні медійні оборудки, минає, і для українського суспільства стане очевидним: хто виконує закони, а хто - маніпулює».

 

Нагадаємо, 23 травня медіахолдинг ZIK уклав угоду з ТОВ «Бюро ідей», відповідно до умов якої взяв Radiolife у своє управління. Радіо вийшло в ефір 25 травня на частоті 107,2 FM у Львові. 

 

Член Нацради Микола Фартушний повідомив «Телекритиці», що перевірка ТОВ «Бюро ідей» (Radiolife) була проведена у квітні і зафіксувала відсутність мовлення компанії. Її результати дійсно мали розглядатися цього тижня, однак Нацрада зняла це питання з розгляду. Однак, за його словами, в регулятора немає підстав для продовження ліцензії Radiolife: «Компанія отримала ліцензію і впродовж року не вийшла в ефір. За законом ми маємо анулювати її ліцензію.

У законі про це прямо написано: підстава для анулювання ліцензії - невихід компанії в ефір. Компанія ZIK уклала якісь договори вже після цього строку.  Після цього вони до нас прийшли і попросили відтермінувати. Але я для себе не розумію, на підставі яких законів ми можемо щось змінити. Якби вони мали види на діяльність цієї компанії, то в них був рік. Можливо, їх обманули і продали ресурс з недійсною ліцензією», - наголосив пан Фартушний.

 

 

За матеріалами "Телекритики"

 Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>