Мін’юст пропонує вивести телеканали і радіостанції з офшорів

Перегляди: 2450
Додано: 2012-07-11 15:30:40 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:39:15 (admin)

иніс на обговорення законопроект про забезпечення прозорості власності ЗМІ

Міністерство юстиції пропонує заборонити створення та діяльність телерадіоорганізацій, засновником чи власником яких є нерезидент з офшору. Відповідні зміни міністерство передбачило у законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації», винесеному на публічне обговорення, повідомляє «Урядовий портал».

 

Міністерство пропонує також зобов'язати телерадіокомпанії інформувати про зміну власників до 31 березня кожного року. Телерадіоорганізації оприлюднюватимуть звіт про результати своєї діяльності, у якому зазначатимуться відомості про джерела фінансування телерадіоорганізації, зміну засновника чи власника, розподіл часток її статутного капіталу або зміну акціонерів, які володіють пакетами акцій, керівника, складу виконавчого та наглядового органів.

 

Законопроект також передбачає доповнення переліку вихідних даних друкованих ЗМІ відомостями про особу, відповідальну за випуск відповідного номеру видання.

 

Засновників інформаційних агентств пропонується зобов'язати у кожному випуску продукції надавати відомості про себе та співзасновників.

 

Метою проекту закону є зведення до мінімуму мож­ливості використання ЗМІ як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору, стверджують розробники.

 

Законопроект розроблено Міністерством юстиції на вимогу ПАРЄ стосовно гарантування прозорості власності на ЗМІ.

 

Зауваження та пропозиції до проекту Мін'юст прийматиме протягом місяця з дня оприлюднення (з 11 липня).

 

Нагадаємо, у квітні 2011 року Грузія заборонила офшорним компаніям прямо чи опосередковано володіти телеканалами та радіостанціями.

"Телекритика"Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>