Держкомтелерадіо та Нацрада проводять ревізію ФМ-частот ОДТРК, щоб створити єдину мережу державного радіо

Перегляди: 2063
Додано: 2014-09-11 06:59:19 (admin)

ur

 

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення разом з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення розробляють проект забезпечення державного радіо ФМ-частотами. Із цією метою нині проводиться ревізія ФМ-частот обласних державних телерадіокомпаній. Про це «Телекритиці» повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, коментуючи отриману «Телекритикою» з власних джерел інформацію про нібито наміри Нацради і Держкомтелерадіо забрати в ОДТРК частоти і передати їх НРКУ.

«Є проект (але немає ще жодного рішення і жодних дій у цьому напрямку), за яким ми хочемо вирішити проблему державного радіо - Національної радіокомпанії України та ОДТРК, які не мають ФМ-покриття», - розповів пан Наливайко.

Олег Наливайко мав зустріч з головою Нацради Юрієм Артеменком і представниками «Українського державного центру радіочастот». Зі слів пана Наливайка, УДЦР теоретично може прорахувати вільні частоти у 12 областях, у яких державне радіо (ані НРКУ, ані ОДТРК) не мають ФМ-частот.

Після того, як УДЦР визначить перелік можливих нових частот, Держкомтелерадіо з Нацрадою хочуть запропонувати на широкий загал проект об'єднання частотного ресурсу НРКУ, ОДТРК і нових прорахованих частот у єдину мережу державного радіо. «Можливо, ми запропонуємо звести їх усіх в одну ліцензію, за якою певну кількість годин мовлення отримає НРКУ, а решту часу отримають ОДТРК. Причому, буде враховано, скільки годин мовлення кожна ОДТРК зможе забезпечити своїм продуктом. Ми складемо пробну сітку мовлення і тільки після цього будемо презентувати і просувати проект», - розповів пан Наливайко.

Зауважимо, що частина ОДТРК мають ліцензії лише на відрізки мовлення на частотах, спільних з НРКУ. Водночас у деяких ОДТРК є ліцензії на цілодобове мовлення в ФМ-діапазоні.

За інформацією джерел «Телекритики», ідеї об'єднання частотного ресурсу остерігаються декілька ОДТРК, яким вдалося розбудувати потужні регіональні радіостанції. Адже ці ОДТРК спершу вкладали кошти в прорахунок частот, потім - в освоєння цих частот, встановлення передавачів, у створення радіоредакцій і виробництво власного контенту. І маючи цілодобове мовлення в ФМ-діапазоні, ці телерадіокомпанії не хочуть позбуватися своїх ліцензій на користь НРКУ.

Олег Наливайко визнає, що в обговоренні проекту можуть бути проблеми з ОДТРК, які створили успішні радійні проекти. «Але ми знайдемо точки дотику, - запевняє він. - За нашим задумом, в ОДТРК залишаться продажі реклами в регіонах, підкріплені водночас загальнонаціональною мережею. Ми будемо шукати такий варіант, щоб не було погіршень для успішних проектів».

За його словами, нині тільки розпочалися консультації з керівництвом НРКУ і з директорами всіх ОДТРК. Уперше про таку ініціативу Держкомтелерадіо та Нацради керівникам державних телерадіокомпаній повідомили 5 вересня на нараді, присвяченій переходу ОДТРК на суспільне мовлення.

За даними джерел «Телекритики», уже складено перелік із 12 ОДТРК, яким може бути запропоновано переоформити або анулювати (залежно від того, у який спосіб планується об'єднувати частотний ресурс) їхні ліцензії на цілодобове мовлення на 30 радіочастотах у тих населених пунктах, де НРКУ не має мовлення:

ОДТРК

Населений пункт

Частота (МГц)

Потужність (кВт)

Житомирська ОДТРК

Житомир (Андріївка)

103,4

5

Закарпатська ОДТРК

Великий Березний

104,3

0,1

Закарпатська ОДТРК

Міжгір'я

106,6

0,5

Закарпатська ОДТРК

Рахів

102,2

0,01

Запорізька ОДТРК

Запоріжжя

103,7

1

Луганська ОДТРК

Луганськ

103,6

1

Луганська ОДТРК

Ровеньки

101,4

0,1

Луганська ОДТРК

Старобільськ

100,6

0,25

Львівська ОДТРК

Сколе

103,3

0,1

Львівська ОДТРК

Славське

100,4

0,01

Львівська ОДТРК

Старий Самбір

100,5

0,03

Полтавська ОДТРК «Лтава»

Гребінка

101,4

0,1

Полтавська ОДТРК «Лтава»

Красногорівка

106,3

3

Полтавська ОДТРК «Лтава»

Переліски

102,5

0,1

Полтавська ОДТРК «Лтава»

Лелюхівка

107,4

0,25

Полтавська ОДТРК «Лтава»

Полтава

101,8

1

Рівненська ОДТРК

Острог

107,8

0,1

Рівненська ОДТРК

Рівне

87,8

0,5

Сумська ОДТРК

Конотоп

104,6

0,25

Сумська ОДТРК

Лебедин

104,8

0,1

Сумська ОДТРК

Суми

88,1

0,5

Сумська ОДТРК

Тростянець

104,1

0,5

Сумська ОДТРК

Шостка

107,8

0,25

Тернопільська ОДТРК

Бережани

103,2

0,1

Херсонська ОДТРК «Скіфія»

Василівка

105,8

5

Херсонська ОДТРК «Скіфія»

Херсон

100,6

5

Хмельницька ОДТРК «Поділля-центр»

Славута

104,4

0,25

Хмельницька ОДТРК «Поділля-центр»

Хмельницький

104,6

1

Черкаська ОДТРК

Буки

106,9

0,5

Черкаська ОДТРК

Черкаси

91,4

0,25

Нагадаємо, що протягом останніх років НРКУ брала участь у всіх конкурсах Нацради на вільні радіочастоти, але майже не отримувала частот (за винятком невеликих населених пунктів, у яких на частоти не претендували комерційні мовники). Попередній склад Нацради заявляв, що розбудова мережі FM-мовлення не забезпечить стовідсоткового покриття і не вирішить проблем НРКУ, оскільки забезпечує лише точкове покриття населених пунктів з великою густотою населення. НРКУ називала цю позицію Нацради цинічною.

Загалом, за даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, НРКУ має 8 ліцензій на ефірне радіомовлення з використанням 306 радіочастот: довгі хвилі - 1, середні хвилі - 32, ультракороткі хвилі (УКХ) -174, ФМ - 99. При цьому ФМ-частоти в НРКУ є лише в трьох обласних центрах - Луцьку, Ужгороді та Києві.

Нещодавно громадськість виступила з вимогою надати трьом радіоканалам Національної радіокомпанії України радіочастоти у верхньому FM-діапазоні.

«Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>