У цифровій версії Першого національного «Шустер live» виходить у запису. НТКУ обіцяє синхронізувати мовлення з 9 листопада

Перегляди: 2853
Додано: 2012-11-06 10:43:31 (admin)
Оновлено: 2018-12-17 19:37:41 (admin)

2 листопада у цифровій версії Першого національного, що транслюється в мережі компанії «Зеонбуд», була відсутня програма «Шустер live», яка в цей час ішла в прямому ефірі в аналоговій та супутниковій версіях Першого національного і в міжнародній супутниковій версії «Перший Ukraine». Замість «Шустер live» у цифровій версії транслювалася, зокрема, програма з ведучою Світланою Леонтьєвою, повідомляють глядачі Першого.

 

Генеральний директор Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф підтвердив «Телекритиці», що в цифровій мережі транслюється окрема версія Першого національного, яка поки що не синхронізована з аналоговою. Тож випуск «Шустер live» замість п'ятниці транслювався в суботу, 3 листопада, о 21:40.

 

«Забезпечення повної синхронізації ефірів Першого національного для аналогового і цифрового мовлення було одним з головних і найбільш складних завдань, які вирішувалися НТКУ в рамках впровадження цифрового телебачення впродовж 2012 року. Складність цього завдання пояснюється складним процесом програмування ефіру для цифрової версії», - сказав пан Бенкендорф.

 

За його словами, через суттєву відмінність в ліцензійних обсягах мовлення обох версій телеканалу (18,7 годин для аналогової версії і 24 години для цифрової версії) та необхідність адаптації рекламних блоків (цифрова трансляція оплачується на 100% за державним замовленням, тож у ній не може бути реклами) НТКУ мала розробити комплексне технічне і організаційне рішення для одночасної трансляції програм в ефірі обох каналів.

 

«Більше того, для забезпечення цифрового мовлення була введена в експлуатацію окрема сучасна ефірна апаратна, через що НТКУ мала забезпечити не тільки одночасну роботу двох апаратних комплексів, але й професійну підготовку співробітників, які мали опікуватися мовленням цифрової версії Першого національного», - повідомив гендиректор НТКУ.

 

Єгор Бенкендорф запевняє, що на сьогодні всі завдання, пов'язані з функціонуванням цифрової версії телеканалу, фактично вирішені, і повна синхронізація аналогової і цифрової версій Першого національного буде забезпечена з 1 січня 2013 року.

 

Водночас пан Бенкендорф повідомив, що НТКУ знайшла можливість для одночасної трансляції програми «Шустер live» в ефірі обох версій Першого національного. Орієнтовно, уже з 9 листопада ця програма буде транслюватися одночасно як в аналоговій, так і в цифровій версіях телеканалу.

 

«Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>