У радіоконкурсі Нацради перемогли: «Громадське радіо», «Авторадіо», «Шансон», «Перець ФМ» та «Наше радіо»

Перегляди: 1059
Додано: 2024-01-18 22:24:37 (E.v.g.)


Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців у радіоконкурсі на загальнонаціональне та регіональне мовлення. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 18 січня.

Конкурс оголошувався на 24 частоти, однак на 16 із них ніхто не претендував. На решту надійшло 15 заявок. На частоти претендувало вісім компаній. Найбільша конкуренція була саме за обласні центри. Тоді як на інші міста й села було лише по одному учаснику конкурсу.

Дві частоти у прикордонних містах Чернігові та Сумах отримало «Громадське радіо». На засіданні його представляла Тетяна Курманова, директорка ПГО ТРК «Громадське радіо» та програмна директорка «Громадського радіо». Вона звертала увагу на те, що «Громадське радіо» не припиняло ефіру за час війни, а також на те, що завданням медіа є не лише надавати аналіз та новини, а й спонукати до дій. Голова Нацради Ольга Герасим’юк сказала, що вона слухає «Громадське» щодня, і закликала журналістів: «Для українських журналістів важливо дотримуватись факчекінгу, не примикати до груп, не створювати незрозумілі рухи. Тут дуже важливий професіоналізм. Давайте реально захищати свободу слова». Тетяна Курманова також додала, що «Громадське» може забезпечити мовлення і в Сумах, і в Чернігові: «Ми працюємо за рахунок грантових коштів, співпрацюємо з міністерствами, успішно продаємо рекламу. На жаль, у нас немає частоти у Львові. Але ми можемо інвестувати ці кошти».

Нагадаємо, на конкурсі Нацради 11 грудня 2023 року частоту 93,3 МГц у м. Львові отримало ТОВ «Мюзікрадіо», м. Київ (позивні «Радіо Релакс»).  Також на неї претендувало ПГО «Громадське радіо» «Телерадіокомпанія «Громадське радіо», м. Київ, яке мовить на цій частоті на підставі тимчасового дозволу. 

Також на частоти в цих містах претендувало ТОВ «Море.ФМ» (позивні «Авто радіо»), яке належить Денису Козлітіну, і ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа» / ПРАТ «Телерадіокомпанія Люкс»,  які належать Роману Андрейку.

Також ці компанії  та «Львівська хвиля» брали участь у конкурсі на мовлення в Житомирі.

Представники ТОВ «Море.ФМ» звертали увагу на те, що їхня радіостанція робить акцент на соціальних проєктах, про війну, має студії, продакшн-команди, нещодавно обладнала студію, з якої можна вести живі концерти. Компанія використовує позивні «Авто радіо» на основі ліцензійних договорів, але надалі планує оформлювати свої торгові марки. «Це нова компанія та нове “Авто радіо”. Використовуємо позивний, але ми ніяк не пов’язані з минулими власниками та минулою компанією», — зазначила юристка ТОВ «Море.ФМ». Бенефіціар радіостанції Денис Козлітін; за словами представників радіостанції, він займається розвитком мережі та  робить це власним коштом.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» планувало відкрити студію в Житомир та співпрацювати з місцевою радою. Директор компанії запевняв, що «Львівська хвиля» погасила всі борги за трансляцію і відновлює мовлення в тих містах, де воно було призупинено у минулі роки через фінансові труднощі. Власник радіостанції Мирослав Хомяк, місцевий бізнесмен, львів’янин. «Кошти ми заробляємо, за грудень ми заробили півтора мільйона», — сказав директор компанії Віктор Іваницький.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа», м. Львів (позивні «Максимум») представляв її власник Роман Андрейко. «Ми почали мовлення після повномасштабного вторгнення у новому режимі: патріотичний марафон, вся комунікація спрямована на нашу перемогу. Ми змінили позиціонування на “Максимум. Радіо незламних”», — розповідав він. За його словами, компанія планувала у своєму ефірі давати місцеві новини.

Члени Нацради визнали переможцем «Авто радіо».

Дві частоти  отримало «Наше радіо»: в Мукачеві компанія конкурувала з «Львівською хвилею», а в Кременчуці Полтавської обл. було єдиним претендентом. Вадим Смілянець, очільник «Нашого радіо», нагадав членам Нацради, що власник радіостанції Микола Баграєв. Кошти радіо заробляє на рекламі, і їх достатньо для розвитку мережі.

Частоту у Фастові отримало ТОВ «Радіокомпанія «Клас» («Перець ФМ»). Власник радіостанції Андрій Карпій розказав, що компанія працює, але грошей не заробляє: «Але знайшли інший спосіб. Знайшли себе в темі електронної безпеки. Разом з СБУ ми підключились до захисту українського простору на прикордонних територіях. І таким чином заробляємо. Але інформаційну роботу ми не призупиняємо».

ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон» отримало частоту у Петровірівці Одеської області. Ведуча радіостанції Наталія Селіна розказала, що компанія подала заявку на зміну позивних і зараз робить ставку на сімейні цінності та повернення українців додому. Власник «Шансону» — Анатолій Євтухов.

Переможці конкурсу:

Житомир (частота 107,3 МГц)

Переможець: ТОВ «Море.ФМ», м. Київ.

Претендували: ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля», м. Львів; ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа», м. Львів.

Мукачево Закарпатської обл. (частота 99,9 МГц)

Переможець: ТОВ «Наше радіо», м. Київ.

Претендували: ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля», м. Львів.

Фастів Київської обл. (частота 99,6 МГц)

Переможець: ТОВ «Радіокомпанія «Клас», м. Київ («Перець ФМ»).

Претендували: компанія була єдиним претендентом.

Петровірівка Одеської обл. (частота 98,6 МГц)

Переможець: ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон», м. Київ.

Претендували: компанія була єдиним претендентом.

Кременчук Полтавської обл. (частота 105,4 МГц)

Переможець: ТОВ «Наше радіо», м. Київ.

Претендували: компанія була єдиним претендентом.

Лубни Полтавської обл. (частота 104,0 МГц)

Переможець: ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон», м. Київ.

Претендували: компанія була єдиним претендентом.

Суми (частота 88,6 МГц )

Переможець: ПГО «Громадське радіо» «Телерадіокомпанія «Громадське радіо», м. Київ.

Претендували: ТОВ «Море.ФМ», м. Київ; ПРАТ «Телерадіокомпанія «Люкс», м. Львів.

Чернігів (105,9 МГц)

Переможець: ПГО «Громадське радіо» «Телерадіокомпанія «Громадське радіо», м. Київ.

Претендували: ТОВ «Море.ФМ», м. Київ; ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа», м. Львів.

Як уже повідомляв «Детектор медіа», радіоконкурс оголошений для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж. Умови конкурсу: мовлення 24 години на добу (окрім Кременчука, де передбачається 12 годин мовлення в парні дні місяця), не менше 45% програм мають виходити українською мовою.

«Детектор медіа»


 


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>