Уряд продовжив строки вимкнення аналогового мовлення

Перегляди: 2222
Додано: 2018-06-13 13:21:38 (E.v.g.)

 

13 червня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перенесення строків вимкнення аналогового телебачення з 30 червня на 31 серпня 2018 року, а для Києва та Кіровоградської області – 31 липня 2018 року.


Про це повідомляє «РБК-Україна», наводячи текст проекту постанови.

Судячи з проекту, Кабмін вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу, який визначав кінцевою датою використання аналогового телебачення 30 червня 2018 року. Відповідно до внесених змін, кінцевою датою використання аналогового ТБ в Україні має стати 31 серпня 2018 року, для міста Києва та Кіровоградської області – 31 липня 2018 року.

Відповідно до пояснювальної записки, яку цитує «РБК-Україна», дату перенесено для своєчасного виконання завдань, пов’язаних із захистом національного телерадіоінформаційного простору, покращення стану покриття територій цифровим мовлення і забезпечення малозахищених верств населення перетворювачами цифрового сигналу.

Нагадаємо, наприкінці березня Кабінет Міністрів України постановою № 218знову переніс кінцеву дату використання аналогового телебачення з 30 березня, як було визначено попереднім рішенням уряду, на 30 червня. Паралельно міжвідомча робоча група при Держспецзв’язку напрацювала вже другий проект Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, який 15 березня схвалила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення і який мало бути подано на затвердження уряду.

Згідно з проектом, поетапне вимкнення аналогового ТБ мало би відбуватися в три етапи:

  • серпень 2018 року — вимкнення аналогового мовлення в першій пілотній області, яку має визначити Міжвідомча група при уряді;
  • січень 2019 року — вимкнення аналогового мовлення всіх телеканалів, крім «UA: Першого» та місцевих аналогових телеканалів, по всій країні, за винятком населених пунктів, де його не вимикатимуть в інтересах нацбезпеки (зона ООС і прикордонна зона на півночі країни), а також за винятком 47 населених пунктів, у яких буде добудовано мережу першого мультиплексу МХ-1 компанії «Зеонбуд»;
  • травень 2019 року — остаточне вимкнення аналогового мовлення по всій країні.

Але в ці плани свої корективи вніс Президент України Петро Порошенко. 19 квітня під час наради з питань протидії інформаційній агресії Росії він доручив здійснити повний перехід на цифрове телебачення до липняпоточного року.

Після цього Держспецзв’язку розробила проект урядового розпорядження, в якому запропонувала відключити аналогове телерадіомовлення до 1 липня 2018 року за винятком передавачів, розташованих на територіях, що межують з ОРДЛО, Кримом, і на прикордонних територіях України. Але цього проекту поки не погодили всі зацікавлені відомства.

 

ДетекторМедіаНаші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>