Конкурс на кримські ФМ-частоти: реакція українських радіогруп

Перегляди: 2280
Додано: 2015-03-03 13:33:48 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:47:57 (E.v.g.)

 

Українські мережеві радіостанції не планують співпрацювати з переможцями російського конкурсу на ФМ-частоти в Криму, бо конкурс є незаконним

25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення, що діє в Роскомнагляді, визначила переможців конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Росією Криму. Із 38 учасниківконкурсу переможцями стали 18 компаній.

Конкурс було проведено попри те, що на більшість частот у Криму мають чинні ліцензії на мовлення українські радіостанції. До того ж, до конкурсу не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення.

Серед переможців кримського конкурсу є радіокомпанії, які представили концепції радіостанцій з назвами, що подібні до позивних українських мовників. Наприклад, ТОВ «ТРК "Медиапрофиль Крым"» має ліцензії Роскомнагляду на радіостанції з назвами «Любимое радио Крым»«Эра FM Севастополь» і «Эра FM Крым». «Радіо Ера ФМ» одразу заявило, що не має жодного відношення до цього учасника конкурсу.

Учасників і переможців конкурсу в окупованому Криму вже аналізували незалежні кримські інтернет-видання «Центр журналістських розслідувань» і «Крим. Реалії».

Варто зауважити, що кримські мовники висловили протест проти конкурсу, оскільки остерігалися, що після нього більшість із них просто зникнуть. За мовників заступилася російський омбудсмен Елла Памфілова. Але самопроголошена «кримська влада» у відповідь на заяву омбудсмена сказала, що конкурс Роскомнагляду є законним. Зрештою, в лютому, до підбиття підсумків конкурсу Роскомнагляд проліцензував низку кримських компаній, аби вони могли взяти в ньому участь. Однак на це пішли не всі кримські мовники, і внаслідок конкурсу свої частоти втратили сімферопольські радіостанції «Лідер ФМ», «Транс-М-радіо» і керченська ТРК «Бриз».

Українські державні органи намагаються реагувати на перерозподіл радіочастотного ресурсу в Криму, але поки що безуспішно. Наприкінці 2014 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила занепокоєння намірами Роскомнагляду провести конкурс і закликала інші державні органи до захисту українських частот. У відповідь на звернення Нацради Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України в середині січня надіслала лист до Міністерства зв'язку та масових комунікацій Російської Федерації з копією на Міжнародний союз електрозв'язку щодо неправомірних дій РФ стосовно перерозподілу частот в Криму і порушення міжнародного регламенту радіозв'язку.

«Телекритика» вирішила поцікавитися в представників українських радіохолдингів, які володіють чинними ліцензіями на мовлення своїх мережевих радіостанцій у Криму, їхньою думкою щодо російського конкурсу. Чи намагалися брати в ньому участь, чи будуть переможці ретранслювати їхній контент, чи планують українські мовники відстоювати свої права в суді?

 

Анатолій Євтухов, голова наглядової ради Business Radio Group:

- Що відбулося з вашими частотами в Криму?

- Усі наші радіостанції втратили частоти в Криму, в тому числі і «Шансон», «Любимое» та інші.

 

- Чи намагалися ви взяти участь у конкурсі (домовлялися з тими компаніями, які беруть участь у конкурсі)?

- Як ми могли брати участь у конкурсі, якщо ми українська компанія? Це була чисто технічна підстава. Усе правдоподібно і логічно, на конкурс виставлені буферні компанії. У результаті нікому не відоме «Русское радио Иваново» виграло конкурс.

- Чи пов'язані ви з компанією, яка презентувала концепцію «Любимое радио Крыма»?

- «Любимое радио Крым» до нас ніякого стосунку не має. Як я розумію, з боку Криму брали участь колишні наші мовники. Наприклад, пан Амелін. І схоже на те, що він щось навіть виграв(Олексій Амелін - співзасновник низки російських компаній, що отримали частоти в окупованому Криму: ТОВ «Ассоль», ТОВ «Промедиа», ТОВ «Полуостров Крым», ТОВ «Ника медиа», ТОВ «Бюро добрых услуг», ТОВ «Гранд медиа». Водночас концепцію «Любимое радио Крым» представив Станіслав Волченко, який є засновником російського ТОВ «ТРК "Медиапрофиль Крым"» та є засновником українського ТОВ «ТРК "Медіапрофіль"», що має чинну ліцензію на мовлення в Криму з позивним «Модное радио». - ТК).

 

- Чи буде транслювати хтось із переможців конкурсу ваш контент?

- Ми не розглядаємо ніяких можливостей щодо трансляції нашого контенту у Криму.

- Чи маєте намір судитися з Росією (якщо так, то до яких судів позиватиметесь, проти кого)?

- Щодо можливих позовів - будемо приймати спільне зважене рішення на рівні «Радіокомітету». Звісно, результатів це не дасть, але, у будь-якому разі, здаватись теж не треба.

Роман Андрейко, генеральний директор групи «Люкс»:

- Що відбулося з вашими частотами в Криму?

- Наші передавачі у Криму відключили досить швидко. «Зелені чоловічки і Ко» приходили на передавальні об'єкти і «вежливо просили выключить это нафиг». Зрозуміло, що нас відключали. І вже через два-три тижні після початку окупації Криму я зрозумів, що це надовго і дав доручення технічному директору демонтувати все обладнання та «Новою поштою» відправити на велику Україну. Там нам вдалось урятувати все обладнання. Мої колеги з інших радійних холдингів запевняли: «Припиніть, ми ж мовимо!». До цього часу дехто з них не може забрати своє обладнання. І я думаю, що вже не забере.

- Яка ваша реакція на проведення конкурсу в Криму?

- Якщо вони проводять націоналізацію підприємств, то що їм заважає так чинити з частотами? В України було незаконно відібрано частину території з природними ресурсами, усіма багатствами і, в тому ж числі, і частотним ресурсом. Тепер усі ці ресурси незаконно розподіляються, перерозподіляються.

- Чи буде транслювати хтось із переможців конкурсу ваш контент?

- Вважаю неприпустимою співпрацю з переможцями конкурсу. Як я з ними можу співпрацювати? Якби у вас відібрали вашу хату, ви б потім пішли брати в оренду кусочок кухні чи коридору?

- Чи маєте намір судитися з Росією (якщо так, то до яких судів позиватиметесь, проти кого)?

- До судів може звертатись Україна. На кого мені подавати до суду? На Путіна? Чи на «зелених чоловічків»?

 

 

Оксана Шавель, маркетинг-директор радіогрупи «ТАВР Медіа»:

- Як ви реагуватимете на проведення конкурсу?

- Як можна реагувати на протиправні дії та порушення закону? Ми будемо подавати скарги у судові інстанції.

- Що відбулося з вашими частотами в Криму?

- Їх незаконно відібрали. Ці частоти належать державі Україна і видані нам у користування згідно з ліцензіями. Дія ліцензій не припинена.

- Чи намагались ви взяти участь у конкурсі (домовлялися з тими компаніями, які беруть участь у конкурсі)?

- Ні. Ми не плануємо брати участь у незаконних конкурсах, чи інших заходах, що порушують законодавство нашої держави.

- Чи буде транслювати хтось із переможців конкурсу ваш контент?

- Ні, не будуть.

- Чи маєте намір судитися з Росією (якщо так, то до яких судів позиватиметесь, проти кого)?

- Так, ми плануємо робити позови до міжнародних судових інстанцій.

 

Валентин Мора, заступник голови правління, керівник юридичного департаменту UMH group:

- Як ви реагуватимете на проведення конкурсу?

- Конкурс уже проведено, крім того такий конкурс, як відомо, проведено не уповноваженим органом іншої країни, тобто не Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Ніякої реакції, крім обурення, у нашої компанії немає.

- Що відбулося з вашими частотами в Криму?

- Частоти, власником яких є холдинг, анексовані разом з АР Крим.

- Чи намагалися ви взяти участь у конкурсі (домовлялися з тими компаніями, які беруть участь у конкурсі)?

- Ні, не намагалися, оскільки участь у так званому «конкурсі» була б нічим іншим, як визнанням правомірності проведення такого конкурсу, в той час як холдинг уже є власником цих частот, за які сплачено ліцензійний збір та отримано відповідну ліцензію.

- Чи буде транслювати хтось із переможців конкурсу ваш контент?

- Ні , таких планів у холдингу немає.

- Чи маєте намір судитися з Росією (якщо так, то до яких судів позиватиметесь, проти кого)?

- На сьогодні питання наміру позиватися до Росії або її державних органів вивчається холдингом, у тому числі вивчається міжнародний досвід. У будь-якому випадку холдинг сподівається на допомогу держави в цій ситуації.

Телекритика

 Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>